Politechnika Białostocka - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 4 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 38 dni temu

Witamy w systemie USOSweb Politechniki Białostockiej!

UWAGA STUDENCI - Zmiana identyfikatorów logowania do Office365 oraz sieci eduroam

W związku z rozwojem usług informatycznych podnoszących poziom bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w Politechnice Białostockiej, zaistniała konieczność ujednolicenia formatu loginów w uczelnianych systemach informatycznych.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 września 2020 mogą wystąpić problemy z dostępem do Office3565.

Szczegółowe informacje dotyczące opisu procesu logowania dostępne są w aktualnościach na stronie Uczelnianego Centrum Informatycznego (https://pb.edu.pl/uci), link bezpośredni do informacji: http://bit.ly/IdentyfikatorO365.

Studenci pierwszego roku informację o sposobie logowania do Office 365 otrzymają na adres podany podczas rekrutacji w systemie IRK.

EDUROAM

Informacje dotyczące logowania do sieci eduroam dostępne będą po zalogowaniu w systemie USOSweb w zakładce „Mój USOSweb”

Dostęp do systemow USOSweb oraz platformy CKZ

Dostęp do systemów USOSweb oraz do platformy CKZ jest możliwy dopiero po zakończeniu czynności administracyjnych w Dziekanacie, najczęściej jest to ostatni tydzień września.

Do logowania do systemu USOSweb oraz platformy CKZ należy użyć adresu e-mail używanego w trakcie rekrutacji oraz hasła, które zostało wygenerowane przez dziekanat. Jeżeli hasło jeszcze nie zostało przekazane można użyć funkcji „Ustaw nowe hasło”.

Wszyscy studenci Politechniki Białostockiej mają również dostęp do Office 365. Dane do logowania dla pierwszoroczniaków rozpoczynających studia stacjonarne I stopnia zostaną przesłane na adres mejlowy, podany podczas rekrutacji.

W przypadku problemów z logowaniem lub z użytkowaniem platform, należy wysłać wiadomość na adres:

  • USOSweb: usosweb@uci.pb.edu.pl
  • CKZ: eduportal@ckz.pb.edu.pl
  • Office365: office365@uci.pb.edu.pl
  • eduroam: uci@pb.edu.pl

USOSweb udostępniono również w wersji na smarfony.
Mobilny USOS PB to aplikacja dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej, dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Wkrótce skorzystają z niej również właściciele urządzeń z systemem iOS. Do poprawnego korzystania z aplikacji wymagane jest konto w serwisach uczelnianych PB (tzw. konto CAS).
Aplikację można pobrać ze sklepu Play: Mobilny USOS PB